sobota 27.04.2024

Nasza produkcja

Gotowe kolekcje

sitodruk

Technika ta wywodzi się z malowania szablonowego, znanego już w czasach starożytnych w Chinach i Japonii. Za twórców sitodruku uznaje się Japończyków którzy wykorzystywali tę metodę do ozdabiania kimon. Wycięty z papieru motyw wzoru nanoszony był na napiętą na drewnianej ramie siatkę z włosów ludzkich lub zwierzęcych. Szablon wraz siatką stał się pierwowzorem obecnie stosowanych form sitodrukowych. Dzisiejszą formę drukową stanowi prostokątna rama, aluminiowa z napiętą na niej siatką (kiedyś z nici jedwabnych, obecnie z nylonupoliestru lub metalu) z szablonem.

Szablon tworzy utwardzona warstwa światłoczuła, nie przepuszczająca farby, stanowiąca negatywowy obraz drukowanego wzoru. Elementem drukującym formy drukowej są nie zakryte oczka siatki sitodrukowej, przepuszczające farbę. Forma drukowa powstaje w ten sposób, że siatkę powleka się emulsją światłoczułą, którą po wyschnięciu naświetla się stykowo w kopioramie. Po wywołaniu, wypłukaniu nienaświetlonej emulsji i wysuszeniu siatka z szablonem jest gotowa do druku. Podczas drukowania na sitodrukarkach płaskich, farba drukarska jest rozprowadzana na całej powierzchni siatki i przeciskana raklem przez wolne oczka siatki bezpośrednio na drukowane podloże.

Zdobienia wykonane tą metodą charakteryzują się dużą wytrzymałością podczas użytkowania jak i prania.
Istotną zaletą jest również niska cena nadruku przy większych nakładach. 

 

      

termosublimacja

metoda druku pełnokolorowego (CMYK), pozwalająca uzyskać druki fotograficzne nawet przy niewielkich nakładach, jedyne ograniczenie to tkanina na której drukujemy musi zawierać minimum 90% włókien sztucznych i najlepiej jeżeli jest biała, wówczas odwzorowanie kolorów w druku jest prawidłowe (nie ma przekłamań kolorów tak jak na powierzcniach barwnych).

Druki termosublimacyjne wykonujemy na plotrze Mutoch RJ-900C.

 

            

haft

Haft czyli " rysowanie igłą" a raczej nicią, czyli wyszywanie wzorów na tkaninie. Dawniej haftowało się ręcznie, od połowy XVIII wieku przy użyciu tamborka, a od 1828 również maszynowo. Odzież zdobiono w ten sposób już w starożytności. Mistrzostwo w tym kunszcie osiągnęli między innymi peruwiańscy Indianie, żyjący w Ameryce Południowej jeszcze przed Inkami, oraz starożytni Chińczycy. Najdawniejsze przykłady haftów pochodzą z wykopalisk z V-IV w. W ciągu wieków powstało wiele technik hafciarskich. Wszystkie polegają na wyszywaniu ornamentu w/g określonego wzoru w taki sposób, że elementy ozdobne wydają się doczepione do tkaniny będącej dla nich tłem (słowo 'haftowanie' pochodzi od niemieckiego wyrazu haften – być przyczepionym). Jest to jedna z najbardziej popularnych technik ozdabiania odzieży, bardzo trwała i efektowna.


    

flock

FLOCK, FLEX to bardzo trwałe i efektowne techniki zdobień. Estetyka, jakość i trwałość są bezkonkurencyjne w porównaniu z innymi metodami druku na tkaninach. Nadruki wykonane tymi technikami charakteryzują się idealnym kryciem powierzchni, wyrazistością kolorów, stałością barw oraz wysoką odpornością na ścieranie i spieranie.

Flock charakteryzuje się powierzchnią meszkowatą (struktura aksamitu, zamszu), natomist flex ma powierzchnię gładką gumowatą.

Nadruki flockiem, flexem wykonujemy na:
- tkaninach (t-sherty, bluzy, kurtki, spodnie, szaliki, apaszki, daszki, fartuchy, kamizelki ostrzegawcze ...
- odzieży roboczej, sportowej, mundurowej
- torbach reklamowych, sportowych, turystycznych
- gadgetach reklamowych (parasole, krawaty, flagi, proporce, plecaki ...


Technika flock umożliwia zarówno druk pojedynczych egzemplarzy jak i dużych nakładów, bez dodatkowych kosztów przygotowalni.

 

   

inne techniki

 

ELASTOMETRY TERMOPLASTYCZNE - rodzaj gumowanych wszywek.

 

ETYKIETY TKANE ŻAKARDOWE - wszywki produkowane są na krosnach żakardowych, posiadają miękkie brzegi wykonane splotem tkackim. Duża gęstość umożliwia precyzyjne odtworzenie szczegółów projektu, pozwala na dokładne odwzorowanie logotypu, napisu czy grafiki. Wszywki mogą być tkane na satynie (tło białe lub czarne), etykiety satynowe charakteryzują się błyszczącym tłem, nadającym etykiecie elegancki wygląd. Zaletą satyny jest wysoka gęstość tkania, która nadaje metkom charakterystyczny błysk i gładkość. Metki mogą również być wykonane techniką tafy, etykieta jest bardzo miękka i cienka. Wszywki z tafty są ładne i delikane, ich zaletą jest niska cena oraz spory wybór kolorów przędzy używanej do ich tworzenia.